İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Sanal Asistanlık

İhtiyaç kredisi veren bankalar ING, Garanti, BBVA, Denizbank, QNB Finansbank, İş Bankası gibi pek çok finansal hizmetten meydana gelir. ING Bank 20.000 TL 24 ay, Garanti Bankası 36 ay 15.000 TL, TEB 36 ay 20.000 TL, Denizbank 24 ay 20.000 YL, İş Bankası 24 ay 20.000 TL, QNB Finansbank 36 ay 20.000 TL ihtiyaç kredisi desteği vererek vatandaşlarının yanında olduğunu göstermiştir.   

En Uygun Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

En uygun kredi başvurusu kredi kararı verdikten sonra bankaların resmi online internet uygulaması üzerinden yapılabilir. Kredi başvurusunu sadece anlaşmalı bankalar üzerinden yapabilirsiniz. Önünüze gelen formda gerekli olan alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak kredi başvurunuzu kısa sürede kolayca tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi başvurusu ile ilgili banka tarafından size en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigorta Gerekir?

Kredi çekebilmek için sigortalı olma süreniz minimum 3 aydır. Genellikle 3 – 4 ay gibi bir süre talep edilse de banka gereğince sigorta süreleri değişebilmektedir. Bankalar kredi çekmek için sizden belirli bir güvence ister. Sigortalı olarak çalışmanızın yanı sıra sigortanızın en az 3 aylık olması, gelirlerinizin devamlılık göstermesi en uygun kredi veren bankalar aracılığıyla kredi almanızı kolaylaştırır.   Genellikle 3 – 4 ay sigortalı olma talebiniz kabul edilse de bankalar kendi prosedürleri gereği sigortalı çalışma süresini inisiyatif kullanılarak değiştirebilir.

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

İhtiyaç kredisinin çıkma süresi genellikle bir saat içerisindedır.  Taşıt kredileri ortalama 3 günde çıkarken,  konut kredileri ortalama 5 iş günü içerisinde çıkar. Size en uygun faizsiz ve düşük faizli krediye karar vermenizin ardından nakit paranızı hemen alabilirsiniz. Belgelerin tam, eksiksiz olması süreçlerin hızlandırılmasında oldukça önem taşır.  Konut kredilerinde ekspertiz raporu, tapu belgeleri tamamlanmışsa bankanız kredi işlemlerini hızlandırabilir. İhtiyaç kredisinde bankanın belge talebinde bulunması halinde kredinizin çıkma süresi uzayabilir.

Kredi Dosya Masrafı Geri Alınır mı?

Kredi dosya masrafı geri alma işlemleri için Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Kredi sırasında sizden talep edilen dosya masraflarını kısa sürede geri alabilirsiniz. Almış olduğunuz her kredi için ayrı ayrı başvuruda bulunarak her kredi için ayrı alınan dosya masrafı geri ödeme talebinizi bankalara bildirebilirsiniz. Bankaların değerlendirmesi sonucunda en uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi çekmek için sizden alınan dosya masraflarını kısa sürede kolayca geri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.