Borsa Nasıl Oynanır

Serbest (Freelance) Çalışma

İnsanların birikim yapması için birçok mecra, emtia ve araç mevcuttur. Bu araçların arasında en popülerlerinden birinin borsa olduğu söylenebilir. Borsanın popülerliğinin arkasında, diğer yatırım araçlarından daha yüksek miktarda kazandırması yatmaktadır. Borsada oynayarak aylık kazancınızın üzerine ek bir gelir elde edebilir, paranızın değer kaybetmesini engelleyebilir ve paranız üzerinden para kazanabilirsiniz.

 Borsa Türleri

 Dünyamızda uzun zaman boyunca borsa, günümüze nazaran çeşitlilik göstermemiştir. Teknolojinin gelişmesi ve gelişen teknoloji ile birlikte borsada yaşanan değişim, borsanın türlere ayrılmasına yol açmıştır. Bunlardan en popüler olanları hisse senedi almak, kripto paralara yatırım yapmak, diğer bir adıyla coin almaktır. Bu iki borsa türü ile yukarıda da bahsedildiği şekilde sermayenize paralel miktarda paralar kazanabilir, kariyer seçiminize göre tüm gelirinizi buradan kazanabilir veya kazancınıza ek gelirler elde edebilirsiniz.

 Geleneksel Borsa

 Geleneksel borsa olarak adlandırılan hisse senedi ve tahvil alım satımı, borsa dendiğinde akla gelen ilk tabirlerdendir. Diğer bir popüler borsa türü olan kripto para borsasına istinaden daha güvenilir, daha az volatiliteye sahip ve daha profesyonel bir mecradır. Bu borsa türünde oynamak için öncelikle desteğin sağlandığı banka kartlarından veya kredi kartlarından yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Bu işlem ücretsiz olmak ile beraber, uğraştırıcı veya zahmet verici bir süreç değildir.

 Yatırım hesabı açtıktan sonra ise mobil cihazınızda bulunan bankanıza ait uygulama aracılığı ile alım satım işlemlerine başlayabilir, borsa alanında gelir sahibi olabilirsiniz. Borsayı ileri seviyeye taşımak isteyen okuyucular ise belirli borsa programlarını satın alarak veya aylık olarak kiralayarak işlemlerine orada devam etme şansını elde edebilirler.

 Kripto Para Borsası

 Bu yazıda geleneksel borsa olarak tabir ettiğimiz borsanın yanında, son yılların popülerleşen yatırım aracı kripto paralar da ek gelir sağlamak ve para kazanmak için insanların durak noktası haline gelmiş bulunmaktadır. Geleneksel borsaya nazaran çok daha yüksek risk barındıran kripto para borsası, bu riske istinaden daha yüksek gelir sağlayabilir. Bu mecrada işlem yapmak için ise, birçok kripto para borsası uygulamasından birisi mobil cihaza indirilerek veya bilgisayardan girilerek kayıt olmak, onay beklemek ve onay geldikten sonra da dilediğinizce işlem yapmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.